Oficjalny przedstawiciel Frese A/S
w Polsce

Frese A/S

Historia

Firma Frese A/S została założona w 1944 roku w duńskiej miejscowości Slagelse. Zgodnie z początkowymi założeniami w pierwszym okresie istnienia zajmowała się wyłącznie wytwarzaniem produktów z zakresu przemysłu metalurgicznego. Główny nacisk kładziony był wówczas na rozwój produkcji odlewów. Stopniowo profil firmy zaczął się jednak zmieniać, co już w latach pięćdziesiątych zaowocowało rozszerzeniem asortymentu wytwarzanych produktów o armaturę instalacyjną. Pierwszymi wprowadzonymi na rynek urządzeniami z tej branży były zawory oraz kurki odcinające. Dalsze wzbogacenie asortymentu wytwarzanej przez Frese armatury nastąpiło w roku 1967, kiedy to rozpoczęła się produkcja zaworów kulowych. Następnie przyszła kolei na zawory bezpieczeństwa, termostatyczne ograniczniki cyrkulacji TemCon oraz regulatory przepływu i różnicy ciśnień z serii FlowCon

Frese A/S w XXI wieku

Obecnie Frese A/S jest spółką akcyjną, w której większościowe udziały posiada rodzina Frese. Produkcja obejmuje szeroką gamę armatury regulacyjnej dla ciepłownictwa, klimatyzacji, chłodnictwa i przemysłu, a także armatury i akcesoriów instalacyjnych. Ponadto w pozostałych fabrykach Frese wytwarzane są produkty dla innych gałęzi przemysłu, jak również kontynuowana jest produkcja metalurgiczna.

Wizyta Królowej Małgorzaty II i Księcia Henryka

Strategia

Celem Frese A/S jest utrzymanie pozycji lidera na światowym rynku producentów automatycznej armatury regulacyjnej i wytyczanie nowych standardów w branży instalacyjnej. Jednym ze środków mających to umożliwić jest dążenie do uzyskania co najmniej jednego patentu rocznie na nowe, przełomowe technologicznie, rozwiązania konstrukcyjne. Polityka taka przyniosła efekty już wielokrotnie w historii Frese. Opatentowany w 1985 roku termostatyczny ogranicznik cyrkulacji TemCon zapoczątkował technologię termicznej regulacji instalacji ciepłej wody. Skonstruowany przez specjalistów Frese pierwszy nastawialny automatyczny regulator przepływu FlowCon S dał podwaliny dynamicznej regulacji instalacji klimatyzacyjnych, chłodniczych i ciepłowniczych. Automatyczna kryza, opatentowana w 2002 roku, to kolejny krok w przyszłość pozwalający na skuteczne konkurowanie na rynku branży instalacyjnej.

Jakość

Wprowadzanie nowych i unowocześnianie istniejących produktów jest sprawą priorytetową dla Frese A/S. W fabrycznym laboratorium wysoko wykwalifikowana kadra Frese na bieżąco pracuje nad nowymi urządzeniami i technologiami. Duży nacisk kładziony jest na zachowanie wysokiej jakości pracy, począwszy od projektowania, a skończywszy na produkcji. Każdy nowy wyrób jest dokładnie testowany, dzięki czemu na rynek trafiają urządzenia sprawdzone, wytwarzane zgodnie z wytycznymi posiadanego przez Frese certyfikatu ISO 9001.

Wizyta Premer Danii Helle Thorning-Schmidt

Ekspert w dziedzinie armatury regulacyjnej

Wieloletnie doświadczenie w produkcji armatury regulacyjnej i instalacyjnej sprawiło, że firma Frese A/S stała się ekspertem w dziedzinie regulacji instalacji grzewczych, klimatyzacyjnych, chłodniczych, wentylacyjnych, ciepłej wody, przemysłowych i innych. Szeroka gama produkowanej armatury pozwala na zaspokojenie potrzeb każdego odbiorcy. Nowoczesne produkty są gwarantem wysokiej sprawności pracy i niepowtarzalnego komfortu eksploatacji rozmaitych układów hydraulicznych.

Przedstawicielstwa

Główna siedziba Frese A/S znajduje się w miejscowości Slagelse w Danii. Przedstawicielstwa i dystrybutorzy są obecni w wielu krajach Europy, Azji, Ameryki i Afryki. W Polsce Frese A/S jest reprezentowane przez stworzoną w tym celu firmę Danpo, która od 2002 roku zajmuje się dystrybucją, serwisem, doradztwem technicznym oraz współpracą z przedstawicielami regionalnymi.