Oficjalny przedstawiciel Frese A/S
w Polsce

Kontakt

Logo Danpo

Nowa siedziba firmy

ul. Murawa 24 A

61-655 Poznań

Sprawdź dojazd

tel. +48 61 835 67 16

tel. +48 606 651 143

tel. +48 61 835 67 16

tel. +48 606 651 143

e-mail: danpo@danpo.pl

Informacje handlowe:

e-mail: sprzedaz@danpo.pl

Najczęściej zadawane pytania

Czym zajmuje się Frese? Frese A/S jest światowym liderem w produkcji automatycznych regulatorów przepływu przeznaczonych dla instalacji klimatyzacyjnych, chłodniczych, ciepłowniczych i przemysłowych. Firma została założona w 1944 roku w Danii. Czym zajmuje się Danpo i jakie są relacje Danpo-Frese? Firma Danpo powstała w 2001 roku, jest oficjalnym i bezpośrednim przedstawicielem Frese A/S w Polsce. Czy inni producenci urządzeń regulacyjnych działający na rynku polskim posiadają lub posiadały w swojej ofercie produkty Frese A/S? W poprzednich latach nawet najwięksi producenci, doceniając innowacyjność i wysoką jakość produktów Frese A/S wzbogacli o nie swoją ofertę. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku regulatorów FlowCon/Frese S1 i S2 (w latach 1997 - 2005 posiadał swojej oferty Herz) oraz regulatorów Frese ALPHA (w latach 2004 - maj 2007 posiadał w ofercie Danfoss).
Obecnie w Polsce wszystkie produkty Frese A/S dostępne są poprzez firmę Danpo oraz jej partnerów handlowych.
Gdzie najczęściej znajdują zastosowanie automatyczne regulatory przepływu Frese? Najczęściej regulatory te stosowane są w węzłach cieplnych, kotłowniach, sieciach cieplnych, do regulacji klimakonwektorów, central klimatyzacyjnych, nagrzewnic wentylatorowych, pionów grzewczych oraz w rozmaitych instalacjach wymagających automatycznej regulacji przepływu. Jakie korzyści wynikają z stosowania automatycznych regulatorów przepływu? Do głównych korzyści wynikających z stosowania regulatorów automatycznych należy wyeliminowanie czasochłonnej i kosztownej ręcznej regulacji instalacji oraz montaż regulatorów wyłącznie przy odbiornikach (całkowicie zbędne jest instalowanie zaworów równoważących poszczególne sekcje lub fragmenty instalacji). Jak można zidentyfikować przepływ na wkładce regulacyjnej ALPHA CARTRIDGE? Na kryzie są wybite 4 cyfry, które odpowiadają cyfrom w numerze katalogowym, przepływ odczytujemy z tabel umieszczonych w katalogu technicznym.
Wkładka posiada także oznaczenie HP dla ciśnienia do 600 kPa lub LP dla ciśnienia do 350 kPa.
Czy konieczne jest zachowanie określonych odcinków prostych przewodów przed i za regulatorem? W przeciwieństwie do zaworów statycznych, automatyczne regulatory przepływu Frese posiadają tę zaletę, że nie ma takiej potrzeby, co znacznie ułatwia ich montaż i projektowanie instalacji.